WARNET jest firmą o czysto polskim kapitale, funkcjonującą od 1988 roku, a zatem już 14 lat. Przez cały ten czas zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie szeroko pojętej informatyki użytkowej i telekomunikacji.

Stopniowo WARNET wypracował sobie pozycję na rynku krajowym i uznanie w skali międzynarodowej. W 1992 roku weszliśmy do europejskiej sieci sprzedawców, producentów i operatorów oprogramowania telekomunikacyjnego Relay/Gold™. Od 1994 roku jesteśmy partnerem firmy Hewlett-Packard® w zakresie sprzedaży i wdrażania systemów poczty elektronicznej oraz serwerów i stacji roboczych wykonanych w technologii RISC (HP Value-Added Reseller). Dzisiaj o odbycie stażu w naszej firmie zabiegają studenci z polskich uczelni, w oparciu o praktyczne zastosowania naszych systemów transmisji danych powstają kolejne prace magisterskie. W roku 1995 po raz pierwszy w WARNECIE praktykę odbywali studenci z Francji. Śmiało możemy stwierdzić, że w niektórych dziedzinach (np. teletransmisja danych ) jesteśmy czołową polską firmą.

Relay Logo

Hewlett-Packard Logo

W roku 1994 ze względu na rosnące zapotrzebowanie naszych stałych Klientów na realizację dostaw materiałów eksploatacyjnych, jak również uzupełniających zakupów sprzętu komputerowego w ilościach detalicznych WARNET uruchomił w Warszawie Salon Komputerowy. Ze względu na jego sukces - zarówno w obsłudze stałych Klientów, jak i sprzedaży odręcznej - we wrześniu 1995 roku otwarty został kolejny salon w Ostrołęce, a następnie w Radomiu i Siedlcach  Jesteśmy zdecydowani stopniowo utworzyć ogólnopolską sieć takich Salonów o wysokim standardzie obsługi Klienta.

W roku 1996 jako jedna z 14 polskich firm uczestniliśmy w niewątpliwie największym wydarzeniu w naszej w branży w Europie, a mianowicie w Targach CEBIT Hannover.

Jesteśmy obecnie autoryzowanym sprzedawcą produktów sieciowych firmy COMPEX i zasilaczy awaryjnych firmy FPS Power Systems (dawniej FISKARS) będącej obecnie częścią koncernu Exide Electronics. Kolejny rok uczestniczymy w programie IPI firmy Intel (Intel Processor Integrator).
Compex Logo

Exide Logo

Intel Logo

A oto zakres działalności podstawowej WARNETU:

PROJEKTOWANIE
PRODUKCJA OPROGRAMOWANIA
 • kompletnego oprogramowania użytkowego tworzącego systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem
 • oprogramowania o specjalnym przeznaczeniu (np. systemy wspomagające zarządzanie gospodarką),
 • oprogramowania zarządzającego transmisją danych.
WDRAŻANIE SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH I TRANSMISJI DANYCH
 • konfiguracja sprzętu komputerowego zgodnie z wymaganiami systemu przy wykorzystaniu sprzętu posiadanego przez zleceniodawcę,
 • kompleksowa, ewentualnie uzupełniająca dostawa sprzętu komputerowego,
 • instalacja sprzętu i oprogramowania (w tym np. wykonanie instalacji sieci),
 • wdrożenie systemu.
SZKOLENIE
 • wdrożenia dokonywane przez WARNET wiążą się zawsze z przeprowadzeniem szkolenia personelu zleceniodawcy w zakresie koniecznym do sprawnej obsługi systemu informatycznego.
SPRZEDAŻ SPRZĘTU
 • poprzez sieć naszych salonów handlowych, a także w ramach bezpośrednich umów oferujemy wszelki sprzęt komputerowy, urządzenia peryferyjne, materiały eksploatacyjne i elementy sieci komputerowych, a także gotowe zestawy komputerowe, zarówno własnej produkcji (składane według indywidualnych zamówień klientów z najwyższej jakości komponentów i gruntownie testowane), jak i renomowanych firm zagranicznych,
SERWIS
 • wszelkie swoje produkty i usługi WARNET obejmuje serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym,
 • proponujemy zawieranie długoterminowych umów serwisowych, obejmujacych konserwację i naprawy sprzętu komputerowego i sieciowego oraz doradztwo w zakupach sprzętu i oprogramowania,
 • w ramach usług serwisowych możliwa jest za odrębną opłatą dostawa materiałów eksploatacyjnych.

Wszystkie zamieszczone znaki towarowe i marki są wyłączną własnością ich właścicieli.

 grzesiek@warnet.pl